Spolek

Důvodem vzniku spolku Divadlo na výstavišti je úsilí o rekonstrukci a následné provozování divadla v areálu brněnského výstaviště. Aktivity směřující k obnově divadla na výstavišti má spolek zakotvené ve svých stanovách jako hlavní poslání a předmět činnosti. Naším záměrem je, aby mohl být provoz v divadle znovu zahájený v roce 2028, kdy bude brněnské výstaviště slavit 100 let své existence. Protože ale chceme, aby divadlo ožilo co nejdřív, budeme organizovat kulturní a společenský provoz v divadle nebo s divadlem spojený ještě před samotnou rekonstrukcí.

Ambiciózní plán obnovy divadla se neobejde bez široké podpory veřejnosti a spolupráce napříč mnoha obory. V začátcích nás podporují městská část Brno-střed a město Brno, které mají na oživení divadla společný zájem. Kromě toho spolek Divadlo na výstavišti vděčí za prostor pro své aktivity společnosti Veletrhy Brno, která je vlastníkem budovy. Od počátku svého působení také cíleně oslovujeme a zveme ke spolupráci brněnské vysoké a střední školy a kulturní instituce. Aktuální informace o činnosti spolku Divadlo na výstavišti najdete v rubrice Co se děje.

STANOVY SPOLKU DIVADLO NA VÝSTAVIŠTI NAJDETE ZDE

Stáhnout
 

PŘEHLED SPOLKOVÝCH AKTUALIT NAJDETE NA BLOGU

Přejít

Projekt obnovy divadla je běh na dlouhou trať a bude vyžadovat hodně času i cílevědomého úsilí. Bude se hodit každá ruka i hlava. Protože nechceme, aby obnova divadla zůstala záležitostí úzké skupinky odborníků, usilujeme především o to, aby se divadlo stalo živým místem otevřeným pro všechny. Bude pro nás největší podporou, když se k myšlence obnovy divadla přihlásíte spolu s námi a stanete se členem spolku.

Chci se stát členem

VYPLŇTE PROSÍM FORMULÁŘ NÍŽE, OZVEME SE VÁM

Po vyplnění prosím potvrďte, že nejste robot provedením jednoduchého výpočtu.

5 + 13 =